Woordje van het bestuur
We wensen je een aangename vakantie!

Ben je benieuwd naar hoe we op de eerste jaarhelft terugkijken en wat we nu reeds aan het voorbereiden zijn voor de tweede jaarhelft? Klik dan meteen verder, bekijk de review van de eerste helft van ons jubileumjaar en reserveer de data voor de tweede helft al in je agenda.

Beste leden van de Vlaamse Club,

Wat hebben we de laatste maanden van 2019 afgeteld, trappelend van ongeduld om ons jubileumjaar 2020 te kunnen starten!

2020, op uw gezondheid!

We vlogen er meteen stevig in met een fototentoonstelling Am Tunnel, een bedrijfsbezoek aan Jan De Nul, samen naar de film, een workshop over Emotionele Intelligentie is samenwerking met  Solu4Co – Cathérine Henrotte;

Tot eindelijk die 25ste februari aanbrak en het feestgedruis kon beginnen!

In het prestigieuze Hotel Royal hebben we samen met jullie onze 40ste verjaardag gevierd.  Drank, hapjes, muzikale omkadering door een zingende ober en natuurlijk een geweldige verjaardagstaart.  Wij, als bestuur hebben hier enorm van genoten en aan de reacties van jullie te horen en te lezen, vond iedereen het een topavond.

De volgende zondag zijn we dan richting Kopstal getrokken voor onze winterwandeling, de week erna gevolgd door het toneel True Copy, dat op individuele basis bekeken kon worden. Wie dat wou kon gratis naar het Filmfestival met een van de vele gratis tickets die we onder onze leden verdeelden.

En toen gebeurde er iets wat niemand van ons had kunnen verwachten…

Een minuscuul klein beestje legde onze Club, sterker nog, onze maatschappij volledig lam.  Wat een contrast met de plannen die we reeds gesmeed hadden.  De bowlingnamiddag, het bedrijfsbezoek aan La Provençale, ons kennismakingsetentje, de lezing van Dirk Tieleman,… alles moest geannuleerd worden.

De winter verdween, de lente kwam piepen, maar het beestje hield stand.  Gewapend met ontsmettingsgels, handschoenen en mondmaskers zag het dagelijkse leven er helemaal anders uit.  Thuiswerken, kinderen die niet meer naar school mochten, ouders en grootouders die we enkel via Skype, Whatsapp, Zoom konden zien en raamknuffelen,… het leek allemaal zo onwezenlijk.

Eind april vonden we het dan ook welletjes geweest.  Als Vlaamse Club wilden we onze leden niet in de kou laten staan, en al zeker niet in een isolement laten wachten tot het virus zich over zou geven.  Onze taak als bruggenbouwer, contactpunt voor Vlamingen in Luxemburg, opende op 30 april de deuren van haar VCLzoomCAFE, een virtueel café waar we gezellig konden praten met mekaar, met dank aan onze webmaster Rik die dit zo snel voor ons op poten heeft gezet.  Het deed deugd om mekaar weer te “zien” en mekaars bezorgdheden te delen.

Maar hier bleef het niet bij, niet enkel wat gekeuvel over koetjes en kalfjes, maar ons VCLzoomCAFE heeft ook plaats gemaakt voor een heuse wijnproeverij door ons lid Rinse Van Arum en een workshop over thuiswerken tijdens de coronacrisis door ons lid Catherine Henrotte – Solu4Co.  Alsof dit nog niet voldoende was, konden we de topeconoom William De Vijlder strikken om, rechtstreeks vanuit Parijs, een webinar te geven over de economische impact van Covid-19. 

De lat lag hoog om zelfs in deze crisistijd onze leden niet onberoerd te laten.

Vanaf eind mei zijn we dan kleine stapjes beginnen zetten naar “echte” contacten met mekaar.  Zo gingen we samen kajakken, fietsen en wandelen en klein en groot genoot ervan.

De vakantie is in aantocht.

Het bestuur van de Vlaamse Club wil iedereen van harte een fijne zomer toewensen. 

Of je op reis gaat of kiest voor een “Vakanz Doheem”, we hopen dat je er met volle teugen van kan genieten.  Voor deze laatste groep hebben we enkele doe-het-zelf activiteiten in petto, neem gerust een kijkje op onze website.  En mocht je op 9 augustus in Luxemburg zijn, geniet dan mee op onze leuke 3-landenfietstocht aan de Moezel, die afgesloten wordt met een gezellige picknick.

Vele groeten van het bestuur en houd jullie vooral gezond!

 

Noteer deze data in je Agenda:

  • 09/08: Familiefietstocht: 3-landenfietstocht
  • 06/09: Wandeling in het Mullertal
  • 20/09: Autozoektocht
  • 02/10: Algemene Ledenvergadering
  • 18/10: Druppeltoer
  • 14/10: Lezing Dirk Tieleman
  • ??/??: Kennismakingsetentje
  • ??/??: Lezing Stefan Hertmans 

We zijn trots op onze structurele partners en de steun die ze aan de Vlaamse Club Luxemburg geven.

 Room Sponsor  Multi Media Sponsor