De ontmoetingsplaats voor Vlamingen die in het Groothertogdom Luxemburg of nabije omgeving wonen of werken.

Sponsor gezocht: Chromebooks voor het NTC

Welke Vlaamse onderneming helpt het NTC zodat de leerlingen zelfstandig, het geleerde in de praktijk kunnen brengen en kunnen samenwerken aan projecten?

Het NTC (Onderwijs in Nederlandse Taal en Cultuur) willen voor het nieuwe schooljaar 4 nieuwe Chromebooks aanschaffen. Het NTC kan voor een totaal van ongeveer 800€, 4 Chromebooks aanschaffen.  Het gebruik van Chromebooks heeft een enorme toegevoegde waarde voor de lessen, omdat de leerlingen zelfstandig, het geleerde in de praktijk kunnen brengen en kunnen samenwerken aan projecten.

De reden dat het NTC Chromebooks willen aanschaffen in plaats van een normale laptops:

  • Lage kosten: Chromebooks zijn te koop voor gemiddeld 269 euro. En Google Apps for Education is gratis. We hoeven dus geen dure Office-licenties te kopen voor de leerlingen.
  • Weinig onderhoud en eenvoudig beheer: Alles wat in Windows veel tijd en moeite kost, wordt een stuk gemakkelijker met een Chromebook: het besturingssysteem update automatisch, elke leerling heeft zijn eigen instellingen die automatisch geladen worden, per groep of leerling kunnen printers toegewezen worden, etc. Het is ook een stuk veiliger omdat er een ICT beheerder is voor alle accounts.
  • Chromebooks zijn vergelijkbaar met tablets: licht besturingssysteem, snel opgestart, werken met apps, etc. Maar er is een heel belangrijk verschil: Chromebooks hebben een toetsenbord, en tablets niet. Daardoor zijn tablets vooral geschikt voor het consumeren van informatie, maar minder voor het creëren van informatie. Chromebooks zijn geschikt voor beide!
  • Google Apps for Education is voldoende voor onze school. De installatie van Windows besturingssysteem kost veel tijd, evenals het beheer en onderhoud ervan.
  • Chromebooks kunnen gemakkelijk gedeeld worden door meerdere leerlingen. Leerlingen slaan hun instellingen en bestanden op in de cloud. Op welke Chromebook ook ingelogd wordt: zij zien altijd hetzelfde scherm en hebben altijd toegang tot hun eigen bestanden.

Wenst Uw bedrijf het NTC in Luxemburg te ondersteunen? Neem dan contact op met het NTC via Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien. (of via www.ntc.lu). Het spreekt voor zich dat de sponsors een vermelding krijgen op de website en in de nieuwsbrief.

   Multi Media Sponsor 

We zijn trots op onze structurele partners en de steun die ze aan de Vlaamse Club Luxemburg geven.