De ontmoetingsplaats voor Vlamingen die in het Groothertogdom Luxemburg of nabije omgeving wonen of werken.

Mededeling van de Voorzitster: Prettige vakantie!

Het strand lonkt, de cocktailglazen klinken, iedereen is uitgelaten en blij! De zomervakantie staat voor de deur. Graag wil ik in naam van het bestuur, u allen bedanken voor uw massale deelnames aan onze zeer uiteenlopende activiteiten.

We gaven het startschot van 2022 op onze nieuwjaarsreceptie, die enkele weken later werd gevolgd door succesvolle wandeling in de Bambesch. Wat later volgde de wandeling in Dudelange waar we meteen de eerste verborgen parel in Luxemburg konden ontdekken.

Ook in februari konden we eindelijk een activiteit die al lang op ons verlanglijstje stond afvinken: een Luxemburgse avond bij een echte Luxemburgse wijnboer.

Voor de creatievelingen, jong en oud, organiseerden we een workshop keramiek verven. De exclusieve stukken prijken nu bij de terecht fiere makers op een ereplaats in huis. 

We spreken dezelfde taal, we gebruiken dezelfde woorden, maar bedoelen daar niet altijd hetzelfde mee, zodat er misverstanden ontstaan... dit was het thema van de workshop communicatie verzorgd door Catherine van Solu4Co, vaste partner van de club.

April stond in het teken van ons cultureel evenement "Mady Bonert zingt Herman De Coninck".  In de mooie muziekzaal van de Philharmonie konden we genieten van een soprane die gedichten van Herman De Coninck zong. Een mooi eerbetoon, met tussen de liederen door enkele anekdotes over het leven van de schrijver.  Tijdens het diner na het event werd nog fijn nagepraat. Iedereen ging naar huis met een goed gevulde goodie bag.

In onze reeks ‘ontdek de verborgen parels in Luxemburg’ bezochten we het nieuwe Stade de Luxembourg. Dit bezoek bood ons een exclusieve blik achter de schermen. Er was toevallig een filmploeg aanwezig, en enkele van onze leden en dus ook onze club zijn nu vereeuwigd in het RTL archief. 

De zomer kwam eraan, en dus was het de hoogste tijd om onze beentjes strekken. Tijdens de familiefietstocht konden we genieten van het mooie landschap. Het traject Grevenmacher - Trier - Grevenmacher was zeer afwisselend met als rode draad: rivieren.  De Moezel, de Sûre en de Saar. Het leuke terrasje aan de Porta Nigra in Trier deed oprecht deugd. De weergoden waren ons trouwens goed gezind: de hemelsluizen gingen pas open na de afsluitende drink, mogelijk gemaakt door onze partner Duvel-Moortgat.

Nog een parel in Luxemburg is de Springprocessie te Echternach.  Na twee jaar gedwongen afwezigheid stonden er opnieuw 7.500 deelnemers met witte blouse en donkere broek of rok klaar.  En of we gesprongen hebben, de picknick aan de Sûre was de perfecte afsluiter van deze mooie voormiddag.

Traditioneel staat vervolgens de kayaktocht op de Sûre op het programma.  Dit is een gezellige dag, rustig genietend van de mooie natuur vanuit een ander standpunt.  Er is wat gebibber, enkele "angstkreten" als we een kleine stroomversnelling moesten trotseren, een picknick met de voeten in het water en de die-hard zwemmers die uit hun bootje springen, heerlijk! 

Op de nationale feestdag mocht de eerste groep al genieten van een bezoek aan de Kazematten. Nog een verborgen parel, pas opnieuw geopend. In de september is de 2de groep aan de beurt.

Onze cafégroep is 3 keer samen een pint gaan pakken en de Playdategroep voor ouders met jonge kinderen is een zeer groot succes.

Wij zijn helemaal tevreden met de perfecte mix van cultuur, bewegen en activiteiten die het sociale weefsel versterken. Naast de activiteiten versterkten we Nederlandstalige gemeenschap in Luxemburg met de babysitterslijst, de zoekertjes, de job-advertenties en waar mogelijk een overzicht van Vlaamse of Belgische aanraders in Luxemburg. We waren solidair met de vluchtelingen in de Oekraine en schonken meer dan 400 powerbanks.  Tenslotte kun je als lid van de Club nog steeds tickets boeken bij Luxair met een aangename korting. 

Wat heeft de zomer en het najaar nog in petto?

We zijn gestart met een bezoek aan de kunstcollectie van de EIB en op 9 juli vieren we de Vlaamse Feestdag bij Bernard Massard te Grevenmacher.

Esch-sur-Alzette, culturele hoofdstad van Europa, is de volgende bestemming.  We bezoeken de tentoonstelling van Frans Masereel met een gids in een compleet vernieuwd museum en maken in de namiddag een wandeling in het ijzerertsmijnengebied. Dit zijn opnieuw verborgen parels in Luxemburg.

In augustus bezoeken we de Schueberfouer en in september staat een begeleid bezoek aan het Amerikaans kerkhof op het menu.  Vervolgens trekken we naar het noorden, Clervaux, voor een geleid bezoek aan de Family of Man en een wandeling in de buurt. Ook in september staat het tweede bezoek aan de Kazematten gepland. U hebt het ondertussen begrepen: in 2022 zijn de verborgen parels een rode draad in ons programma.

Hot topic voor eind september is een infoavond over Belgische belastingen voor niet-inwoners, georganiseerd door de Vlaamse Club en VIW. Dan komt oktober er reeds aan, alsook onze algemene ledenvergadering en begint het nieuwe werkjaar waar we reeds onze deelname aan Mosel Licht & Flammen hebben gepland

 Ik wens jullie in naam van het ganse bestuur een fijne, welverdiende vakantie toe en hoop jullie weer snel te mogen ontmoeten.

   Multi Media Sponsor 

We zijn trots op onze structurele partners en de steun die ze aan de Vlaamse Club Luxemburg geven.